راهنما شرکت در آزمون آنلاین

1399/3/18 0:0

 

دستورالعمل شرکت در آزمون آنلاین (الکترونیکی):

 

قبل از آزمون:

1- کامپیوتر خود را بررسی و از شارژ کامل آن مطمئن باشید.

2- دستورالعمل‌های مربوط به کلاس‌های آنلاین را مطالعه نمایید و از صحت عملکرد کامپیوتر رومیزی، لپ تاپ، تبلت و موبایل مطمئن شوید.

3- در صورت امکان از تلفن همراه برای آزمون مجازی خودداری کنید. آزمون مجازی ممکن است رابط تلفن همراه نداشته باشد، بنابراین برای انجام آزمون مجازی به جای تلفن همراه یا تبلت از لپ تاپ یا کامپیوتر رو میزی استفاده کنید.

4- شرایط را برای انجام آزمون با کمترین حواس پرتی مهیا کنید. نوتیفیکیشن‌های تلفن، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و سایر موارد مشابه را خاموش کنید. تلویزیون و رادیو را خاموش کنید. به هم‌اتاقی یا خانواده اطلاع دهید که قرار است آزمون مجازی بدهید تا موقع آزمون مزاحم کار شما نشوند.

5- همه چیزهایی که برای آزمون مورد نظر لازم دارید را جمع کنید. مواد مانند یادداشت‌ها و پیاده‌سازی‌های نوشته شده را همراه داشته باشید، مطمئن شوید که آنها برای شروع آزمون آماده هستند.

6- در زمان آزمون از فیلترشکن استفاده نکنید یا آن را غیرفعال کنید.

7- یک نفس عمیق بکشید! هنگامی که وارد سیستم آزمون مجازی می‌شوید، یک لحظه برای آرامش و متمرکز شدن نفس عمیق بگیرید و با نام خدا آزمون را آغاز نمایید.
 

در حین آزمون :

1- به ساعت نگاه کنید. شاید بهتر باشد یک زنگ هشدار را تنظیم کنید تا تمام شدن مدت زمانی را که برای یک بخش برنامه ریزی کرده‌اید
(به عنوان مثال، 10 دقیقه) را به شما اطلاع دهد.

2- یک کپی از سوالات آزمون و همچنین از پاسخ‌های خود چاپ و ذخیره کنید. اگر در طی آزمون مجازی برای شما مشکلات فنی پیش بیاید یا در هنگام ارسال پاسخ خود با مشکل مواجه شوید، این کار بسیار مفید خواهد بود.

3- ابتدا پاسخ‌های کوتاه یا تشریحی را در یک برنامه ویرایش متنی بنوسید. این باعث می‌شود که پاسخ‌ها و کار خود را بررسی و ویرایش کنید. پس از اتمام کار، پاسخ خود را به قسمت تعیین شده در سایت آزمون مجازی کپی کنید.

4- صفحه آزمون مجازی را ترک نکنید! اگر شما مجاز به جستجو در وب یا بررسی وب سایت‌های دیگر برای اطلاعات هستید، از همان برگه مرورگری که برای آزمون مجازی به کار می‌برید استفاده نکنید، چون که ممکن است تمام کارهایی را که کرده‌اید را از دست بدهید. در عوض، یک برگه جدید از مرورگر خود را باز کنید (یا یک مرورگر کاملا متفاوت را انتخاب کنید)، سپس جستجوی خود را انجام دهید.

5- در صورت بروز مشکلات فنی نگران و دستپاچه نشوید، اما بلافاصله با استاد خود تماس بگیرید، با جزئیات دقیق مشکل و پیام‌های خطایی که ممکن است دریافت کرده باشید را به او بگویید. اگر شما بتوانید یک عکس از صفحه بگیرید، مشکلتان سریع‌تر حل خواهد شد.

6- پاسخ‌ها را قبل از ارسال آن بررسی کنید. مطمئن شوید که هر پاسخ به نظر خودتان کامل و جامع باشد. با دقت پاسخ‌های خود، و همچنین املای و دستور زبان آن‌ها را بررسی کنید.

7- روی دکمه‌ی مربوط به پایان آزمون و یا تایید نهایی کلیک کنید. شما فقط باید یک بار این کار را انجام دهید، اما اگر مشکل دارید، یک بار دیگر امتحان کنید. اگر همچنان در ارسال جواب‌ها مشکل دارید، سریعاً استاد خود را در جریان بگذارید و بلافاصله پاسخ‌های مورد نظر خود را در یک سند الکترونیکی به او ارسال نمایید.


سخن آخر:

بدیهی است ‌که بروز هرگونه مشکل در زمان آزمون‌آنلاین که ناشی از عدم‌توجه ‌و‌ یا رعایت نکردن موارد پیش‌گفت باشد برعهده‌ی دانشجوی‌محترم می‌باشد. همچنین دانشگاه ‌و دانشکده هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارند.

 

کلمات کلیدی:
آموزش     آزمون.آنلاین    

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >